Banany, a dieta

Większość z nas była kiedyś na diecie. Niektórzy przeszli przez nią z powodzeniem, nie wracając do dawnej wagi. Inni szybko porzucali ją, nie wytrzymując nawet tygodnia. Niezależnie od tego, w której grupie jesteśmy każdy z nas słyszał o kaloriach. Kalorie są to wartości energetyczne, jakie dostarczamy do naszego organizmu wraz z pożywieniem.

Każdy produkt posiada własną wartość kaloryczną. Energia ta bierze się między innymi z węglowodanów, tłuszczy i białek zawartych w pożywieniu. Zdrowa dieta powinna dostarczać wszystkich tych składników, w odpowiednich proporcjach, oraz w odpowiedniej dla nas wartości kalorycznej. Każdy z nas ma własne zapotrzebowanie na kalorie, w zależności od wagi, wzrostu, wieku i aktywności fizycznej.

Ile kalorii wystarczy?

Nigdy, nawet na diecie, nie powinniśmy przyjmować zbyt małej ilości kalorii, ponieważ może wiązać się to z konsekwencjami zdrowotnymi. Przechodząc na dietę zwiększamy ilość spożywanych owoców. Często poleca się wszystko, oprócz bananów. Czy słusznie? Banany tak naprawdę są zdrowe i nie dostarczają więcej niż 100 kcal. Jak ze wszystkim, i z nimi nie można przesadzać, ale zjedzenie jednego banana jest lepszym wyjściem, niż zjedzenie czekolady. Należy pamiętać, że banany, jak i inne owoce, to głównie węglowodany, które dodadzą nam sił w ciągu dnia. Jedzenie bananów zaleca się w diecie sportowców, po wyczerpujących ćwiczeniach. Zawierają dużo potasu, który ma właściwości obniżające ciśnienie krwi. Zawsze lepiej sięgnąć po banana, niż po przetworzone, niezdrowe jedzenie, nawet na diecie redukcyjnej. Dlatego zobacz więcej informacji, a dowiesz się ile kalorii ma banan.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s